english

archiwum


W dniu 22 kwietnia 2010 r. w Paryżu odbędzie się konferencja Arbitration and Sport organizowana pod auspicjami ICC Institute of World Business Law.

Wzrastające znaczenie arbitrażu w sporcie w ostatniej dekadzie rzuciło wyzwanie dotychczasowym prawnym rozwiązaniom dotyczącym arbitrażu prowadzonego w różnych jurysdykcjach. Należy wskazać na ostatnie kontrowersje, takie jak orzeczenie szwajcarskiego Sądu Najwyższego w sprawie jurysdykcji CAS, prawne konsekwencje sporów w zawodach Formuły 1 (McLaren i Renault), sportowe konsekwencje nieprawidłowości w drużynie West Ham – można by wymienić wiele innych przykładów.  Wiele kwestii w arbitrażu w sporcie jest nadal nieustalonych, o czym świadczy znaczna liczba kontrowersji dotyczących konfliktów interesów między arbitrami a pełnomocnikami, odpowiedzialności instytucji arbitrażowych, braku ochrony arbitrów immunitetem. W skrócie, najwyższy czas rozważyć znaczenie arbitrażu dla sporów sportowych i ocenić, co można zrobić, a czego zrobić nie można, ażeby system arbitrażu w sporcie usprawnić.

Rok 2010 jest wyjątkowy z punktu widzenia wydarzeń sportowych. Z tego względu konferencja Arbitration and Sport pojawia się w doskonałym momencie, pomiędzy Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi a Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w RPA.

Na konferencję zaproszono specjalistów mających za sobą doświadczenia w arbitrażu sportowym. Będą to zarówno arbitrzy stałych sportowych sądów arbitrażowych, jak i byli członkowie trybunałów powoływanych do oceny pojedynczych incydentów.

Wydarzenie skierowane jest do prawników-praktyków, prawników wewnętrznych, arbitrów, mediatorów oraz pracowników naukowych.

Więcej informacji na stronie: http://www.iccwbo.org/events/registrationrol.aspx?CodeICMS=S1009

do góry